Etkinlik / Aile Akademisi

Aile Akademisi

Seminer

Aile Akademisi

Yapılacak bireysel görüşme ve analiz seansları ile ebeveyn çocuk ilişkilerinizi izleyerek, yorumlamayı ve destekleyici önerilerde bulunmayı, Katılacağınız 5 oturumluk ebeveyn eğitimi programında ise, ebeveynlik becerilerimizin ve çocuğumuzla bağlarımızın kuvvetlenmesini hedefliyoruz. Doğru ve uygulanabilir bilgilerle daha keyifli bir aile deneyimi için bekliyoruz...

1. Oturum - Çocuğu Anlamak
Konumuz çocuk ise konumuz insandır ve ruhsal makinenin işleyişini anlamak ve kavramak elzemdir. Çocuğu tanımak , duygusal ihtiyaçlarını tanımaktır. Her yaşın , her dönemin psikolojik özelliklerine değinerek Ne ile karşı karşıya olduğumuzu bilmeye , tanımaya çalışacağız.

2. Oturum - Çocuğu Hissetmek
Bilmek ve tanımak anlamak ve anlamlandırmakla taçlandırılmazsa sadece kitabi bilginin ötesine geçemeyiz. Bu oturumda, Sık rastladığımız sorun görünümündeki çocuk davranışlarını ,neden sonuç ilişkileri içerisinde anlamaya çalışacağız.

3. Oturum - Çocuğu Yatıştırmak
İhtiyaçları tanıyıp, çocuğun davranışları arkasındaki nedenselliği kavradıktan sonra, dışarıdan bir göz gibi değil de, çocuğumuzun gönlünü görebildiğimiz ve hissedebildiğimiz , empatik bir biçimde onu ve duygularını sahiplenebildiğimiz, içeriden bir göz olabilmeyi konuşacağız.

4. Oturum - Çocuğu Bireyselleştirmek
Çocuklar bizim çocuklarımızdır ama bize ait değillerdir. Yaşam yolculuklarında bireysel, özgür, özerk, kendine güvenli , sorumluluk sahibi birey yetiştirebilmenin püf noktalarını birlikte değerlendireceğiz.

5. Oturum - Çocuğu Yetiştirmek
İnsan yetiştirmek ve bunu layıkıyla yapabilmenin kutsallığı tartışılmaz elbette. İyi ilişkiler kurarak, kendi ile barışık, yeterli ve değerli hisseden bireyler nasıl yetişir gibi sorulara yanıtlar arayacağız.

Son 2 oturum
1. Oyun gözlemi
2. Anne Baba ile Görüşme
Ailenizle katılacağınız bu size özel seansta , çocuğunuzla oyun oynarken gözlem yapılarak, aile içi dinamiklerinizin tarafsız bir psikoterapist gözü ile analizler yapılacak ve hemen ardından, sizin ailenize özel geri bildirimler ve öneriler içeren son seansımızla programımız sonlandırılacaktır.

Katılım 10 ebeveyn ile sınırlıdır.
Kişi başı katılım ücreti 800 TL, anne ve baba birlikte 1200 TL. dir.
Katılımcılar Psikolog Bengü Küçük ile ön görüşme yaparak eğitime katılacak ve eğitim sonunda katılım belgesi verilecektir.
Bilgi ve kayıt için (0242) 311 92 42